Odwijanie mięśniowo – powięziowe

Komentarz do filmu:

Jedna z wielu form odwijania powięziowego, która w sposób niebolesny pozwala zintegrować stan napięcia tkanek. Podąża się w niej za kierunkiem wyznaczanym przez tkanki pacjenta. U każdego przebieg takiej pracy będzie wyglądał inaczej, bo każdy jest inaczej „zwinięty”.

Maciej Kwiatkowski

Czytaj także: Powięź

 

Technika odwijania powięziowego sprawdzi się doskonale w kontuzjach sportowych takich jak: łokieć tenisisty, zapalenie powięzi podeszwowej, bolesność piszczeli, skręceniach i przeciążeniach stawów, w urazach mięśniowych. Ta integracyjna technika skutkuje zmniejszeniem bólu i poprawia mobilności dolnego odcinka kręgosłupa, pomaga również w leczeniu skoliozy u dorosłych.

Technika odwijania to delikatna praca z powięzią – tkanką łączną, praca ze zniesieniem oddziaływania grawitacji. Ma ona na celu przywrócenie optymalnego ułożenia kierunku kolagenu i elastyny. Odwijanie to praca pośrednia, podążanie za łatwością ruchu. To tkanki pacjenta, nie terapeuta, decydują o tempie, zakresie, sile i kierunku oddziaływania terapeutycznego. Celem tej techniki jest przywrócenie odpowiedniej elastyczności i sprężystości powięzi, działanie przeciwbólowe (wyciszenie nocycepcji), optymalne zintegrowanie całego ciała poprzez przywrócenie swobody ruchu (i ślizgu) poszczególnych – zajętych dysfunkcją narządów. Terapeuta słucha ciała i podąża za jego ruchem, bez narzucania swoich odczuć, aż do uzyskania tzw. punktu ciszy (still point), kiedy tkanki wyraźnie rozluźniają się.

 

Czytaj więcej…

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.