Rekord trasy na Rusałce.

14:33, to od wczoraj nowy rekord trasy na City Trailu w Poznaniu. Sebastian Nowicki jest teraz najszybszym zawodnikiem w historii rozgrywanych nad Rusałką biegów przełajowych.

Dobrze wszystko wyszło, choć z przygodami dzień wcześniej. O przygodach w skrócie >>>opowiedział<<< sam zawodnik na stronie organizatora, dlatego skupię się tylko na technikaliach samego biegu.

Ostatnio testowaliśmy różne rodzaje rytmu oddechu, od takich spokojnych dla rozbiegań, po intensywne na podbiegach lub finiszu.
Przykładowo rytm 4/3 oznaczający 4 kroki na wdech i trzy na wydech jako ten stosowany na wolnych biegach oraz bardzo ciekawy w sensie dostarczanych odczuć, rytm 2/1/1/1. W tym miejscu trzebaby rozszyfrować ten rytm, czyli dwa kroki na wdech, jeden na wydech, jeden na wdech i jeden na wydech. Jest to alternatywa dla najczęściej wykorzystywanego rytmu 2/1 stosowanego podczas intensywnego biegu.
Wrażenia po zawodach są optymistyczne. Rytm 2/1/1/1 pobudza, angażuje i daje odczucia bardziej zwartej sylwetki. W aspekcie naszej pracy nad techniką biegu wydaje się więc interesujący.

Poza tym ciągle notujemy odczuwalny wzrost sztywności tkankowej fazy podporu. Tkanka cały czas zmienia swoje struktury i ewoluuje. Innymi słowy: ciało adaptuje się do coraz większych przeciążeń generowanych prowokowanym overstridingiem i pozwala na gwałtowniejsze hamowanie podczas biegu.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Robert pisze:

    Petarda, gratulacje dla Teamu i do przodu, pozytywizm to jest to 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.