Sub 29

Po nieudanym starcie na 5K w Armagh (14:25), Sebastian zaliczył wyjątkowo udany występ na 10K w Poznaniu. Wynik początkowo 28:58, skorygowany niestety na 29:00 jest wielką niespodzianką. Teoretycznie taki poziom na dychę dobrze rokuje dla sub 14 na piątkę. Zobaczymy.

Recordowa dziesiątka – relacja 🔥
Nie ma przypadków. Niedzielny start na 10km to był zdecydowanie mój najlepszy bieg w życiu. Na tydzień przed zawodami już czułem, że jestem mocno przygotowany. Prędkości, które mnie interesowały stały się wyjątkowo łatwe, a dyspozycja rosła. Był naprawdę duży fun z biegania. Dzień startu to standardowo wczesna pobudka, kawka, owsianka i lecimy odebrać pakiet z rodzinką. Nad Poznańską Maltą zrobiło się zimno i mocno wiało. Jednak tego dnia było mi wszystko jedno. Zrobiła się sielska atmosfera, w końcu byłem u siebie. Ciepło się ubrałem i wyszedłem na rozruch. Pełne skupienie i start. Ruszyliśmy odważnie i już od początku było wiadomo z kim stoczę rywalizację. W głowie interesował mnie tylko wynik poniżej 29’30”, więc pilnowałem tempa. Zbliżyliśmy się do 5-ki. Szło świetnie i równo. Nie chciałem przeginać i robiłem swoje. Czułem się świetnie. Połowa dystansu to wynik 14’43”. Krystian Zalewski leciał mocno, a Maciej Megier lekko mi odszedł. Pomyślałem, że to ten moment kiedy trzeba zaatakować. Teraz albo nigdy. Jakbym dostał drugie życie w biegu. W ostatecznym rozrachunku drugą piątkę zrobiłem w 14’17” (PB – 5k). Widząc wynik na mecie – 28’58” (29’00”) myślałem, że zegar się zepsuł. To była radość! Zabrakło mi 4” by dojść zwycięzcę ale nie to było ważne. Zrobiłem swoje jak nigdy, a w zasadzie to zrobiliśmy swoje. Końcowy wynik to efekt długiej pracy jaką wspólnie wykonaliśmy z trenerem Jackiem Ksiąszkiewiczem “yacoolem”. Pewien projekt się zakończył. To również ogromne wsparcie i poświęcenie mojej żony Ady. Dziękuję Gmina Oborniki Obornicki Klub Lekkoatletyczny Saucony
Robimy swoje, a najlepsze przed nami ‼️💥

 

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Robert pisze:

    Mega postęp, gratulacje za odważny bieg, było blisko do prowadzącego co daje b.dobrą prognozę na dalszy rozwój, BRAWO !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.