ALTRA Escalante 1.5 – test szybkości (Overload Workout Downhill)

 

Sebastian testował Altry model Escalante 1.5 z grubą na 24mm pianką pod śródstopiem. Buty były przewymiarowane o pół numeru i w trakcie testów na dużych prędkościach zsuwały się ze stopy. Kolejne testy będą już w butach mniejszych o pół numeru.

OWD to nasz roboczy skrót od Overload Workout Downhill. Koncepcję treningu przeciążeniowego zaprezentowałem w tym materiale. Trening przeciążeniowy na zbiegu, to kontynuacja poszukiwań skutecznego bodźcowania tkanek z zachowaniem prawidłowej techniki biegu. Wybraliśmy bardzo łagodny zbieg na asfalcie. Celem tego treningu było:
– uzyskanie jak najbardziej pasywnej pracy mięśniowej,
– prawidłowe przyjęcie przeciążenia na nogę w trakcie lądowania bez utraty optymalnej geometrii fazy podporu,
-maksymalne załadowanie tkanek energią potencjalną sprężystości,
– skrócenie czasu kontaktu z podłożem (GCT) i podwyższenie kadencji,
– bierne, na ile to możliwe, poddawanie się eksplozywnej pracy samoczynnego wybicia, czyli korzystanie w biegu jedynie z elastyczności tkankowej.

 

Możesz również polubić…

3 komentarze

 1. Robert pisze:

  u mnie po roku czasu cholewka puszcza, ale chyba dlatego że materiał jest słaby , bo w Nike Zoom Elite cholewka też jest z rozciągliwego materiału i luźna ale mocniejsza, więc Altry do codziennego treningu tak ale jako startówka to już indywidualna sprawa, zależy od całej konstrukcji buta i dopasowania do stopy, Nike są stabilniejsze i przy ładowaniu nie rozpływa się na boki, a Altry tak, no i jak już we wcześniejszych moich wpisach Altry są miękkie i idealne do nauki ładowania, dla szybkich zawodników i dynamicznego ładowania trzeba już twardszej gumy

 2. Anton pisze:

  Robert – reklamuj!
  U mnie cholewka w Altrach puszcza po ~500 kilometrach. Reklamowałem wszystkie pary – bez żadnego problemu jest wymiana albo zwrot

 3. Robert2 pisze:

  Ja Altry zostawiłem tylko do codziennego chodzenia, a na treningi biegowe przeprosiłem Boosty. Po kilkuset kilometrach pianka w Altrach zupełnie straciła dynamikę, buty stały się „kapciowate” i zbyt miękkie. Przy lądowaniu czuje się jakby waliło się stopą o asfalt.
  Za to do codziennego chodzenia nigdy nie miałem wygodniejszych butów i z pewnością gdy je znoszę, to kupię kolejne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.