Praca z ciałem – obręcz barkowa

Na jednym z wakacyjnych warsztatów z techniki biegu odwiedziła nas Gaja Karolczak – dyplomowana terapeutka Integracji Strukturalnej, prowadząca Fundację Sens Ruchu. Po tym spotkaniu postanowiłam przejść przez cały cykl 10 sesji, podczas których Gaja pracuje manualnie z moim ciałem, w efekcie czego zachodzą zmiany w postawie.
Na naszym ostatnim spotkaniu padło stwierdzenie, że łokcie są połączone z mięśniem lędźwiowym. Podłapałam ten temat, jako że dawniej podczas biegania miałam duży problem z odchodzącymi/ otwierającymi się na zewnątrz przy lądowaniu łokciami. Po latach pracy nad techniką biegu  jest dużo lepiej, niemniej jednak zaciekawiło mnie to. U sporej grupy biegaczy widać duże napięcia w obręczy barkowej i różne asymetrie.

Zaprosiłam więc Gaję ponownie na nasze najbliższe warsztaty biegowe w podpoznańskim Iten. Poprosiłam, by przygotowała dla nas warsztat z tego zakresu. Gaja zgodziła się i w najbliższą sobotę popracujemy z relacją obręczy barkowej do reszty ciała.  Poszukamy połączenia między łokciem, a mięśniem lędźwiowym, między sacrum i rękoma. Popracujemy na spiralach, by zmobilizować przejście piersiowo-lędźwiowe, które łączy nogi z tułowiem. Biegacze będą mogli potem spróbować poczuć różnicę w trakcie swojego biegowego treningu.
Każdy może dołączyć do spotkania, nie trzeba być biegaczem 😉

Koszt warsztatu: 20 zł
Należy wziąć matę do ćwiczeń.
Miejsce: Tuczno pod Poznaniem, ul. Leśna 26

Data: 29.09.2018, godz. 12:00 – 14:00

Osoby zainteresowane proszę o kontakt: agata.dziubalka@gmail.com

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.