ALTRA: Escalante / Superior / Torin – recenzje

Podczas treningów technicznych testujemy model Escalante i Superior.

 

Altra Torin 4.0 – recenzja Antka

Z końcówką listopada do mojej szafy butów biegowych dopisałem kolejną parę – Altra Torin 4.0. But jest przeznaczony na twarde nawierzchnie, asfalt, oraz opisywany przez producenta jako lekki i responsywny. Jak jest naprawdę? Zapraszam do recenzji.

 

Pierwsze wrażenie

Wizualnie jak jest, sami widzicie. Szerokie, kacze stopy szczególnie za pierwszym razem wydają się bardzo dziwne. Wrażenie mija tym szybciej im prędzej zrozumiemy że to nie tylko awangarda, a dobry pomysł. Wreszcie palce stóp nie są pościskane, wreszcie można je rozacapierzyć, kiedy się tylko ma ochotę. Toriny mają też tę rzadką właściwość bardzo dobrego blokowania się na stopie. Literalnie bez żadnego sznurowania, możnaby założyć i po prostu biec przed siebie.

Drugie wrażenie jest jeszcze lepsze. Najnowsze Toriny są bardzo lekkie, acz solidne. Brak jakichkolwiek usztywnień w podeszwie i zerowy drop pozwalają na pełną pracę stopy. Swobodę tej pracy można regulować za pomocą zasznurowania – zaciągnięte sznurowadła to prawie zablokowana pronacja, luźne sznurowadła – wręcz przeciwnie. Stali czytelnicy tego bloga z łatwością domyślą się, który sposób wiązania był dla mnie najlepszy (drugi).

Poranny biegacz

Czytaj więcej…

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.