Nike Betafly – eksperyment drugi

Nokaut jaki Nike zadał konkurentom z branży butów do biegania, swoim modelem Vaporfly, jest tak dotkliwy, że wciąż leżą na macie, a utraty przytomności nie widać końca. Kolejna odsłona butów, czyli model Alphafly next %, to jak bicie leżącego.

Dzięki zrzutce wśród czytelników i kibiców, w pierwszym eksperymencie Sebastian Nowicki testował Nike Vaporfly next %. Tutaj i tutaj możesz poznać jego wrażenia z biegu. Z uwagi na brak oficjalnych startów, w maju Sebastian pobiegł w Vaporach koronatest na 1k uzyskując wynik 2:28 oraz koronatest na 5k uzyskując wynik 14:33, wypełniając tym samym nasze założenia odnośnie pierwszej części sezonu. W drugiej części sezonu planujemy poprawić wynik na 1k oraz przekroczyć granicę 14 minut na 5k. Być może właśnie biegając w Alfach.

Eksperyment drugi będzie polegał na porównaniu dwóch modeli startowych Vaporfly i Alphafly na dużych i bardzo dużych prędkościach, a więc przy konkretnych przeciążeniach, których doświadcza ciało. Realizujemy to podczas treningów na zbiegu. Zobacz jak to robimy. Seba będzie biegał w Alfach zawody lub kolejne nieoficjalne testy sprawdzające, po których zda niezależną relację o bieganiu w tych butach. Zawodnik nie ma podpisanego kontraktu z żadną firmą, dlatego możesz być pewny, że nie będzie ściemy. Może też w końcu zrobię moją wersję Betafly, o której pisałem w eksperymencie pierwszym.

Jeżeli jesteś zainteresowany realizacją i przebiegiem eksperymentu drugiego, to wesprzyj nas na Patronite wpłacając dowolną kwotę na zakup butów Nike Alphafly next %.
Mamy do uzbierania 1300 złotych.

FORUM DYSKUSYJNE

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Adam pisze:

    Witam,

    taka ciekawostka: od 14 września będzie można kupić adidasową odpowiedz na nike: https://www.adidas.de/adizero-adios-pro-laufschuh/FX1765.html Adidas używa zamiast płytki węglowe bolce osadzone w podeszwie środkowej, które maja wspierać anatomicznie poprawny, energooszczędny ruch toczenia. https://assets.adidas.com/images/w_600,f_auto,q_auto/051d9d0de7904e648b11abd701160ed5_9366/Adizero_Adios_Pro_Laufschuh_Weiss_FX1765.jpg

    Może Sebastian spróbuje tego buta, bo te od nike to aktualnie ciężko dostać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.